Prvý pokus

Autor: Imrich Gulai | 8.4.2012 o 23:29 | (upravené 11.4.2012 o 5:56) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  211x

V dnešnej uponáhlanej dobe, kedy každý naháňa sekundy voľného času, kedy vysoká škola nieje o vzdelaní, ale o nadobudnutom titule,  kedy peniaze hýbu nepohnuteľným, žijem ja. Pozerám sa na tento svet nechápavými očami, a neviem, čo mám robiť. Na ulici vidím deti z prvého stupňa zapalovať si špaky z cigariet. Smog vo veľkomestách sa dá krájať. Vandalizmus vládne mládeži. Ale prečo? Čo sa deje s týmto svetom? Viem, nieje to len probém našej krajiny, ale očakával by som, že pri tomto počte obyvateľov by sa, snáď, niekto mohol nájsť, kto by urobil poriadok.

V dnešnej uponáhlanej dobe, kedy každý naháňa sekundy voľného času, kedy vysoká škola nieje o vzdelaní, ale o nadobudnutom titule, kedy peniaze hýbu nepohnuteľným, žijem ja. Pozerám sa na tento svet nechápavými očami, a neviem, čo mám robiť. Na ulici vidím deti z prvého stupňa zapalovať si špaky z cigariet. Smog vo veľkomestách sa dá krájať. Vandalizmus vládne mládeži. Ale prečo? Čo sa deje s týmto svetom? Viem, nieje to len probém našej krajiny, ale očakával by som, že pri tomto počte obyvateľov by sa, snáď, niekto mohol nájsť, kto by urobil poriadok.

Tento úvod znie dosť nostalgicky. Mohlo by sa stať, že vo Vás, čitateľoch zanechá dojem, že som nejaká stará osoba, ktorá už prežila mnoho v živote a dostáva pre to nárok kritizovať. Toto nieje pravda, dokonca úplny opak je pravdou.

Som mladý muž, ktorý študuje na najstaršej a najväčšej univerzite Slovenska. A aj napriek tomu, že som mladý, vidím, že niečo nieje v poriadku. Mnoho ľudí mi hovorilo, aby som bol ticho, že si vyrobím zbytočné problémy, no mne to nedalo. Áno, som tvrdohlavý, ale mám svoju hrdosť. A teda čo vidím ako nesprávne, to za nesprávne aj označím. Iste si teraz mnohí z Vás, hovoríte: "No jasné! Ďalší mudrlant.". Nech sa páči. Pokiaľ si to myslíte, možete prestať čítať, koniec koncov, som už o svoju príležitosť ukázať sa v pravom svetle dávno prišiel. Pre tých, ktorí sú zvedaví, ako sa ukážem v druhom svetle, odporúčam tento článok dočítať.

Pre tých, ktorí zotrvali chcem v prvom rade poďakovať za šancu a v stručnosti napísal, o čo mi ide a prečo som vlastne tento blog zakladal.

Ako som už v tomto článku písal, hnevá ma, čo sa na ulici deje. Asi ste si všimli, že ako príklady som použil deti. Je to spôsobené tým, že i ja sám chcem byť učiteľom, teda táto téma je môjmu srdcu blízka. Neviem ako vnímate dnešných žiakov vy, no ja sa o nich v celku obávam. V prvom rade je tu problém školstva. Nemusíme si nahovárať, že funguje. Kto aspoň vie, ako taká škola vyzerá, určite dokáže nájsť aspoň jednu chybu v tomto systéme. Mojím cieľom však nieje burcovať ludí, alebo robiť niekomu napriek. Ja chcem a budem len poukazovať na probémy ktoré tu sú, ktoré treba riešiť a budem sa pokúšať navrhnúť spôsoby, ako by sa dané problémy dali riešiť.

Ak by som to teda mal zhrnúť do jednej vety, napísal by som ju takto: Na mojom blogu sa budem venovať otázkam, ktoré priamo alebo nepriamo súvisia so školstvom, budem poukazovať na nedostatky a pokúsim sa navrhnúť prípadné riešenia nedostatkov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?